درست است که قهوه ربوستا ذاتاً تلخی بیشتری داشته و غالباْ طعم خاص و بدرد بخوری نشان نمی‌دهد (چوب، لاستیک سوخته و ..) ولی مقدار تلخی آن بستگی به نحوه برشته کردن برشته‌کار هم دارد.

سه خصوصیت تلخی زیاد + رنگ سیاه + قیمت ارزان، با هم یعنی قهوه سوخته و بدبرشته‌شده و بدون خاصیت و البته سرطان‌زا و به اسم کافئین بالا یا خوش‌طعم، تبلیغ می‌شود و با حس طعم تلخی زیاد آن, مشتری خوشحال می‌شود ( از اینکه چه قهوه خوبی گرفته‌ است!)؛ در صورتیکه دانه‌های قهوه طعم‌های مختلفی می‌توانند از خود نشان دهند : از طعم علفی و خاکی و چوبی گرفته تا آجیلی و مرکباتی و گلی و ….!!

البته این طعم‌ها بیشتر در قهوه‌های دمی ( فرانسه یا فیلتری ) خود را نشان می‌دهند و همچنین در اسپرسوی تهیه شده به صورت استاندارد.

نتیجه اینکه سلامتی و پول خود را برای خرید قهوه‌های تلخِ سیاهِ ارزان، هدر ندهید. البته پیش می‌آید که برشته‌کار، قهوه را می‌سوزاند ولی رنگ آن نشان نمی‌دهد، این نوع سوختگی اگر زیاد رخ دهد نشان از ناواردی برشته‌کار دارد و شناخت این نوع دانه از روی ظاهر برای افراد ناوارد راحت نیست مخصوصاً اینکه برشته‌کار می‌تواند این سوختگی را تبدیل به تلخی کند.

همچنین برشته‌کارانی هستند که یا از روی ناواردی یا از روی بی‌وجدانی، دان‌ها را بیشتر برشته می‌کنند تا تیره( دارک ) شود تا بتواند آنرا بعنوان دان دارک، به مشتریان ناآگاه بفروشند و طعم تلخ و سوخته هم متاسفانه آن چیزی است که اکثراً فکر می‌کنند طعم اصلی قهوه هست.

بادر نظر گرفتن موارد گفته‌شده، می‌توانید به برشته‌کاری قهوه کافی‌شمس براحتی اطمینان کنید.

خصوصیات انواع قهوه ما را بخوانید. با تهیه مجموعه‌های اقتصادی شماره یک و دو کافی‌شمس، با انواع طعم‌ ارائه‌شده توسط ما آشنا شوید.

در هنگام تهیه انواع قهوه، می‌توانید با ما مشورت کنید.

در خدمت شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *